Prosto z dyni


Ten post miał być o tym, że dynie z naszego ogrodu w tym roku znów bardzo ładne, że ciasto dyniowe produkcji mso jak zwykle smaczne, i jeszcze o tym, że przepis na najlepsze placki z dyni ma oczywiście Szwedzki Kucharz
A wyszedł mi z tego post o robieniu porządku w papierach i Spis Rzeczy, Które Wyszły.

Po pierwsze - pewien mały ogródek, który możemy uznać za początek ery ślimaka. Najbardziej kolorowy i pstrokaty zestaw, jaki posadziłam kiedykolwiek (klient nasz pan).
Po drugie, ogród na piaszczystej wydmie nad Bugiem. Widoczne powyżej nasadzenia w cieniu pod sosnami jeszcze nie zrealizowane, za to łany lawendy w słonecznej części ogrodu już rosną.
Po trzecie, naprawdę spory ogród niedaleko doliny Wisły. Planowane nasadzenia dzikich róż na skarpie muszą poczekać na kolejny Sezon na Szpadel.   
Po czwarte, pewien edukacyjny ogród, który wciąż czeka na dofinansowanie. Ciągle jest nadzieja :)
I po piąte, pewien różany klomb wokół zabytkowej figury Świętego Józefa w pewnym ogrodzie na Mazowszu. Róże mają się świetnie.

I jeszcze zrealizowany przez Dom i Ogród mój projekt ogrodu nad Zbrzycą. Grafika - Tomek Paszkowski. 

Wyszło nam w tym sezonie jeszcze kilka rzeczy, między innymi trochę japoński ogród u KiK z trawami kupionymi po raz pierwszy w szkółce Daglezja. Ale to już zupełnie inna historia.


Komentarze

 1. przez cały dzień miałam ten post otwarty, żeby napisać, że bardzo ładne te papiery, szkoda wyrzucać, chociaż porządki.
  Bardzo takie z pewną dezynwolturą i nonszalancjom. I rośliny na nich ładne, może do berberysów z tawułą bym się nie przekonała. Nb myślałam, że to jest właśnie to wnętrze dyni, na miniaturce takie soczyste.
  Poprzedni post też miałam otwarty, i ten o betonie (kostki Bruk Betu dają radę, a co myślisz o brukowej cegle klinkierowej, np. CRH? a żwir oczywiście najlepszy i tak, wszystko to kwestia podbudowy).
  I post z wolnością prowadzącą lud na barykady też. W każdym razie czytam wszystko, z komentowaniem jak widać. Pisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, Megi :)
   Klinkieru jeszcze nie próbowaliśmy - ale efekt na pewno lepszy niż z najlepszego betonu, za to sterta starej cegły czeka na ułożenie na mojej osobistej ziemi. Dość fajnie wychodzą też płytki z posypką żwirową, można ładnie zestawić z naturalnymi nawierzchniami, i z zielenią. Tawuły z berberysem ostatecznie nie posadziłam - zamiast tawuły weszły żurawki we wszystkich kolorach tęczy. A z berberysów rządzi u nas oczywiście 'Admiration' :)

   Usuń

Prześlij komentarz